Sitodruk

Co to jest sitodruk?

Sitodruk - jak to działa?

Sitodruk to najstarsza i najprostsza metoda drukowania grafik na różne materiały. Druk sitowy, jak sama nazwa wskazuje, opiera się na stosowaniu sita, które ma zasłonięte część bardzo drobnych oczek. Fragmenty układające się w nadruk są zaś odsłonięte. Dzięki temu farba przenika przez określone dziurki, tworząc pożądaną grafikę na materiale przedmiotu, który znajkujemy.

Sitodruk - na jakich materiałach można go stosować?

Metoda ta nadaje się świetnie do drukowania gadżetów reklamowych wykonanych z takich materiałów jak Tworzywa sztuczne • Polipropylen (PP) • Polistyren (PS) • Polietylen (PE) • PVC (miękkie i twarde) • Metal • Szkło • Ceramika • Drewno • Papier • Tekstylia (poliester, nylon, bawełna).

Jakie gadżety możemy oznakować sitodrukiem?

Dopóki powierzchnia, którą chcemy zadrukować jest płaska, możemy ją zadrukować sitodrukiem. Sitodruk najczęściej stosujemy do: notesów, parasolek, piórników, power banków, toreb bawełnianych, koszulek, workoplecaków.

Zalety i wady sitodruku

Oprócz uniwersalności i powszechności, zaletą sitodruku jest duża odporność nadruków na wodę, słońce oraz uszkodzenia mechaniczne.

Sitodruk umożliwia nam zadrukowanie dużych powierzchni.

Ponadto, sito da się umyć po każdorazowym użyciu, więc jest to metoda odpowiednia do stosowania wielu różnych wzorów.

Sitodruk nie nadaje się do nadruku na szorstkich lub fakturowanych materiałach, bo farba może nierównomiernie pokryć produkt. Tutaj rozwiązaniem będzie druk transferowy.

Powierzchnia druku musi być płaska, więc drukowanie w pobliżu zamków błyskawicznych, guzików, sznurków, zdobień itp. nie jest możliwe.

Niestety minusem jest wysoka cena tej metody przy zamówieniach na małą liczbę produktów. Przygotowanie matrycy jest bowiem pracochłonne i nie zawsze jest dla drukarzy opłacalne. Dlatego bardziej opłaca się dla zamówień o wysokich nakładach. Dla niskich nakładów proponujemy inne technologie, które nie wymagają użycia matryc.

Oprócz tego, bardzo jasna farba może czasami nie pokryć ciemnego materiału. Wystarczy jednak zrobić biały poddruk na ciemnym materiale i wtedy każdy kolor wyjdzie tak jak powinien.

Sitodruk

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak PŁACIĆ MNIEJ za
gadżety reklamowe i upominki firmowe?

Pobierz dla siebie ten praktyczny poradnik. Znajdziesz w nim aż 10 wskazówek, jak płacić mniej za upominki firmowe z Twoim logo.
  1. Poradnik otrzymasz natychmiast na Twoją skrzynkę.
  2. Nie wysyłamy spamu.
  3. W każdej chwili możesz wypisać się jednym kliknięciem.
Daj szansę, będzie fajnie! :)

Zgadzam się na otrzymywanie newslettera.

Akceptuję Politykę Prywatności.